close
تبلیغات در اینترنت
نوشیدنی‌هایی که استخوان را می‌خورند!
loading...

dzk

کافئین، اسید فسفریک و استخوان‌های ما طی یک مطالعه مرتبط با پوکی استخوان، تراکم مواد معدنی استخوان (BMD) اندازه‌گیری شده برای بانوان برابر با ۱۴۱۳ و برای آقایان ۱۱۲۵ بود. رژیم غذایی شرکت‌کنندگان در این مطالعه با استفاده از پرسشنامه‌های غذایی ارزیابی شده و بر اساس تراکم مواد معدنی استخوان، قد، سن، انرژی مصرفی، امتیاز فعالیت بدنی، سیگار کشیدن، مصرف الکل، کل کلسیم دریافتی، کل ویتامین D دریافتی، کافئین از منابع غیر نوشابه و برای بانوان دو مورد دیگر استفاده از استروژن و وضعیت یائسگی تنظیم شد. نتایج مطالعه…

نوشیدنی‌هایی که استخوان را می‌خورند!


کافئین، اسید فسفریک و استخوان‌های ما

طی یک مطالعه مرتبط با پوکی استخوان، تراکم مواد معدنی استخوان (BMD) اندازه‌گیری شده برای بانوان برابر با ۱۴۱۳ و برای آقایان ۱۱۲۵ بود. رژیم غذایی شرکت‌کنندگان در این مطالعه با استفاده از پرسشنامه‌های غذایی ارزیابی شده و بر اساس تراکم مواد معدنی استخوان، قد، سن، انرژی مصرفی، امتیاز فعالیت بدنی، سیگار کشیدن، مصرف الکل، کل کلسیم دریافتی، کل ویتامین D دریافتی، کافئین از منابع غیر نوشابه و برای بانوان دو مورد دیگر استفاده از استروژن و وضعیت یائسگی تنظیم شد.

نتایج مطالعه نشان داد که مصرف روزانه نوشابه گازدار با تراکم مواد معدنی استخوان بسیار پایین در کفل بانوان که به دلیل تفاوت‌های هورمونی معمولا بیشتر از آقایان مستعد پوکی استخوان هستند، مرتبط بوده است.

چرا چنین چیزی رخ می‌دهد؟ به گفته پژوهشگران، اسید فسفریک موجود در نوشابه گازدار موجب از بین رفتن کلسیم استخوان می‌شود یا فسفر بیش از حد مانع جذب کلسیم می‌شود. کافئین موجود در نوشابه‌های گازدار، نوشیدنی‌های انرژی‌زا و قهوه نیز روند از دست دادن استخوان را تسریع می‌کند. کافئین در جذب کلسیم اختلال ایجاد می‌کند و به دفع کلسیم از طریق ادرار منجر می‌شود.

اسید فسفریک در بسیاری از مواد غذایی وجود دارد اما مقدار بیش از حد آن موجب مشکلات قلبی و کلیوی، نابودی عضلات و پوکی استخوان می‌شود.

اگر با مشکلات گوارشی مانند نشت روده مواجه هستید، از پوکی استخوان یا دیگر اختلالات مرتبط با استخوان رنج می‌برید یا بیش از ۵۰ سال سن دارید، باید به هر ترتیب ممکن از مصرف نوشابه‌های گازدار پرهیز کنید. با حذف یا محدودکردن این نوشیدنی‌ها و کافئین به طور خودکار از بدن خود در برابر خطراتی که می‌توانند به واسطه مصرف آنها شکل بگیرند، محافظت می‌کنید.

نوشیدنی‌هایی که باید از مصرف آنها پرهیز کنید شامل:

– نوشابه‌های گازدار

– نوشیدنی‌های انرژی‌زا

– نوشیدنی‌های ورزشی

– چای سرد بطری یا کنسروشده

– قهوه بطری یا کنسروشده

از دیگر خطرات مصرف این قبیل نوشیدنی‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

افزایش چربی

نوشابه های گازدار موجب افزایش چربی احشایی (چربی اطراف شکم) می‌شوند که اندام‌های بدن را تحت تاثیر قرار داده و خطر ابتلا به بیماری قلبی را افزایش می‌دهد. مصرف یک نوشابه گازدار در روز، چربی کبد، چربی اسکلتی، چربی تری گلیسرید خون و دیگر انواع چربی را افزایش خواهد داد.

سرطان

رنگ‌های کاراملی که در بسیاری از نوشابه‌های گازدار یافت می‌شوند در شکل‌گیری رنگ این نوشیدنی‌ها نقش دارند. رنگ کاراملی حاوی دو آلاینده ۲-متیل ایمیدازول و ۴-متیل ایمیدازول است که هر دو می‌توانند به شکل‌گیری سرطان منجر شوند.

پوسیدگی دندان

نوشابه‌های گازدار می‌توانند آسیب‌های جدی به مینای دندان وارد کنند و خطر پوسیدگی دندان را افزایش دهند. پس از هر بار مصرف، واکنش مخرب ناشی از آنها حدود ۲۰ دقیقه طول می‌کشد و از این‌رو مصرف منظم این قبیل نوشیدنی‌ها ضرر بیشتری خواهد داشت.

بیماری کبد چرب

مقدار زیاد فروکتوز مصنوعی موجود در این قبیل نوشیدنی‌ها در صورت مصرف منظم و زیاد به کبد آسیب وارد می‌کند. فروکتوز به چربی تبدیل می‌شود که در کبد باقی می‌ماند و به شکل‌گیری بیماری کبد چرب غیر الکلی منجر می‌شود.

دیابت نوع ۲

نوشیدن تنها یک قوطی نوشابه گازدار در روز با خطر افزایش ابتلا به دیابت نوع ۲ پیوند خورده است.

زوال عقل

مصرف زیاد نوشیدنی‌های حاوی قند موجب اختلال در توانایی‌های حافظه و تصمیم‌گیری می‌شود و می‌تواند زمینه‌ساز ابتلا به بیماری آلزایمر شود. سطوح بالای گلوکز با خطر افزایش ابتلا به زوال عقل پیوند خورده است.

جایگزین

به جای نوشابه‌های گازدار و نوشیدنی‌های انرژی‌زا می‌توانید مصرف آبمیوه‌ها و آب سبزیجات طبیعی را مد نظر قرار دهید. تنها پس از گذشت چند روز، با این منبع انرژی تازه احساس بهتری در شما ایجاد خواهد شد.لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

صحـت و ســلامت صحـتوســلامتپسته که در اصل متعلق به آسیای غربی است اما هزاران سال است که در حوزه دریای مدیترانه همه آنچه بیماران سرطانی باید از رژیم غذایی خود بدانندباید باور داشت که تغذیه و رژیم غذایی مناسب می‌تواند به کاهش عوارض شیمی درمانی کمک کندمهرطب حرف آخر در مورد مصرف چای…۱۳ پاسخ برای حرف آخر در مورد مصرف چای… توسط مجید احمدیان در آبان ۱۴ ۱۳۹۰ پاسخعوارض ناشی از خودارضاییخودارضائی چیست مجموعه رفتاری که بر اثر پردازش ذهنی ازیک رابطه جنسی انجام شده و به یک لاغر شدن،لاغری فوری،لاغری موضعی ،لاغر شوید مقالات …چطور چربی شکم را آب کنیم ؟ داروهای اشتها آور و ضد اشتها تازه ترین پیشنهاد برای لاغری و سرگیجه غشگوش دردوزوز گوشصرع درمان گیاهی …در بیماریهای خلطی خلط در لغت به معنی آمیزه یعنی چیزی است که با چیز دیگر آمیخته باشد در ۳۰ راه ‌حل برای کاهش وزن بدنبا این روش‌ها هفته‌ای ۵۰۰ گرم از وزن خود کم کنید راه‌های گام‌ به گام خلاص شدن از وزن پوست و مو پزشکان ایران شمایی که اهل مد هستید و دوست دارید به روز باشید، ممکن است پیرسینگ را برای تغییرات ظاهر مواد دارويي طبيعي پزشکان ایرانسرکه‌را دوست سلامت خود بدانید سرکه‌سرشار از مواد مغذی‌ای است که به لاغر شدن کمک می انجمن زنان موفق وسخت کوش آی وی افی نوین …امار مامانایی که در تاپیک قبلی مامان شدند الههاولینمشکل شکل ظاهر اسپرم صحـت و ســلامت صحـتوســلامت پسته که در اصل متعلق به آسیای غربی است اما هزاران سال است که در حوزه دریای مدیترانه شناخته همه آنچه بیماران سرطانی باید از رژیم غذایی خود بدانند باید باور داشت که تغذیه و رژیم غذایی مناسب می‌تواند به کاهش عوارض شیمی درمانی کمک کند مهرطب » » حرف آخر در مورد مصرف چای… ۱۳ پاسخ برای حرف آخر در مورد مصرف چای… توسط مجید احمدیان در آبان ۱۴ ۱۳۹۰ پاسخ عوارض ناشی از خودارضایی روش‌های پیشگیری حتما شما هم این جمله را بارها شنیده‌اید پیشگیری مقدم بر درمان است، جمله لاغر شدن،لاغری فوری،لاغری موضعی ،لاغر شوید مقالات سلامت چطور چربی شکم را آب کنیم ؟ داروهای اشتها آور و ضد اشتها تازه ترین پیشنهاد برای لاغری و کاهش وزن سرگیجه غشگوش دردوزوز گوشصرع درمان گیاهی سرگیجهورزش و سلامتی و بهداشتی چینی‌ها معتقدند بدن انسان علاوه بر پوست و گوشت و استخوان، دارای کالبدی ۳۰ راه ‌حل برای کاهش وزن بدن تور تایلند سفری به سرزمین شادی ها بنز،هیونداو بخریداقساط بلند مدت بهترین راه برای انجمن زنان موفق وسخت کوش آی وی افی نوین صفحه امار مامانایی که در تاپیک قبلی مامان شدند الههاولینمشکل شکل ظاهر اسپرم سال پوست و مو پزشکان ایران شمایی که اهل مد هستید و دوست دارید به روز باشید، ممکن است پیرسینگ را برای تغییرات ظاهر خود

مطلب نوشیدنی‌هایی که استخوان را می‌خورند! در سایت مفیدستان


لینک منبع و پست :نوشیدنی‌هایی که استخوان را می‌خورند!
http://mofidestan.ir/%d9%86%d9%88%d8%b4%db%8c%d8%af%d9%86%db%8c%e2%80%8c%d9%87%d8%a7%db%8c%db%8c-%da%a9%d9%87-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%ae%d9%88%d8%a7%d9%86-%d8%b1%d8%a7-%d9%85%db%8c%e2%80%8c%d8%ae%d9%88%d8%b1%d9%86%d8%af/
نویسنده وبلاگ بازدید : 12 چهارشنبه 01 دي 1395 زمان : 16:9 نظرات ()
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  آمار سایت
 • کل مطالب : 101
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 1
 • آی پی دیروز : 4
 • بازدید امروز : 8
 • باردید دیروز : 5
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 20
 • بازدید ماه : 141
 • بازدید سال : 1,590
 • بازدید کلی : 4,782